781 342 320    
 [email protected]
22 czerwca, 2022

Pozycjonowanie: ABC Plexi - reaktywacja sklepu internetowego

Sklep internetowy ABC Plexi zajmuje się sprzedażą wyrobów z plexi oraz oferuje sprzedaż plexi na wymiar. Na początku 2022 roku, sklep zmienił właścicieli, którzy zastali go w złym stanie. Zwrócili się do nas z prośbą o uruchomienie kampanii Google Ads oraz pozycjonowanie w celu reaktywacji sklepu i szybkiego powrotu na dobrą ścieżkę biznesową. Współpracę rozpoczęliśmy w marcu 2022. Podjęliśmy następujące działania:

Pierwszym krokiem jakim podjęliśmy to analiza obecnej sytuacji i dobranie fraz kluczowych, które najlepiej spełnią cele biznesowe klienta. W tym celu przeprowadziliśmy następujące działania już w pierwszym miesiącu współpracy:

  • Analiza konkurencji
  • Analiza fraz kluczowych
  • Przeprowadzenie i wdrożenie pełnego audytu sklepu pod kątem SEO

Równolegle uruchomiliśmy serię publikacji na wysokiej jakości portalach branżowych z dużą liczbą czytelników w celu pozyskania dobrej jakości linków oraz zahaczeniu o strategię PR. Autorytet domeny zaczął wzrastać, a przy okazji zwiększyliśmy świadomość istnienia firmy.

Efektem był duży skok pozycji na frazy kluczowe wspólnie wybrane z klientem, a co za tym idzie zwiększenie ruchu organicznego na stronie:

Najważniejszym jednak czynnikiem dla każdego biznesu są przychody. W przypadku tego klienta, na początku współpracy ruch organiczny generował niemalże zerowy przychód. Już po 2 miesiącach współpracy wysokość przychodu ze sprzedaży produktów, z ruchu organicznego wzrósł ponad pięciokrotnie:

Idąc dalej, stale optymalizujemy sklep klienta - dodajemy więcej merytorycznej treści na podstronach kategorii i produktów, reagujemy na działania konkurencji oraz kontynuujemy pozyskiwanie linków z wiarygodnych źródeł.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram